• Wycieczka do Gdańska!

          • W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII oraz nauczyciele uczący.

            Wszyscy bawiliśmy się świetnie!

            Dziękujemy Gdańsk!

             

          • Drodzy Ósmoklasiści!

          • Przed Wami niezwykłe wydarzenie - egzamin ósmoklasisty.

            Życzymy Wam, żebyście mądrze wykorzystali zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności.

            Życzymy również, żeby wyniki, które uzyskacie na egzaminie, umożliwiły Wam realizację życiowych planów i marzeń.

            W trakcie egzaminu niech towarzyszy Wam opanowanie, skupienie, umiejętność podejmowania trafnych decyzji oraz wiara we własne siły i wiedzę.

            Życzymy optymizmu i dużo wiary we własne możliwości oraz szczęścia, łatwych zadań i trafienia w wymarzone tematy!

            Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!

            Trzymamy za Was kciuki!

            Dyrektor i Nauczyciele

          • Mamy to!

          • Jesteśmy 1 z 18 polskich szkół i 1 z 849 szkół europejskich uhonorowanych Odznaką Szkoły eTwinning.

            Dziękuję całemu zespołowi za pracę na rzecz innowacyjnego rozwoju szkoły, który został potwierdzony europejskim certyfikatem.

            Dyrektor i koordynator projektów

          • Dzień Europy!

          • Rozpoczynamy wielkie świętowanie połączone z dobrą zabawą, ale przede wszystkim nauką.

            Wiadomo, że na każdej imprezie okolicznościowej ważna jest dekoracja. Zatem i my rozpoczynamy pracę projektową od tego elementu.

          • Nasza Szkoła jest SMART!

          • Celem głównym tego programu jest włączenie gier Smart Games do procesu dydaktycznego. Dzięki temu uczniowie będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności w sposób angażujący i zgodny z ich naturalnymi predyspozycjami do nauki przez zabawę. Program jest dedykowany uczniom klas 1-8, przedszkolakom oraz wszystkim osobom zainteresowanym wprowadzeniem innowacyjnych metod dydaktycznych do swoich programów nauczania.

          • Edukacja Europejska!

          • "Eurodzień, czyli wszystko o Unii Europejskiej" to wielowymiarowy szkolny projekt edukacyjny, który ma na celu zgłębienie wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz promowanie jej wartości i znaczenia w życiu codziennym. W ramach projektu uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych działaniach, takich jak prezentacje, dyskusje, gry i konkursy, które pozwolą im lepiej zrozumieć strukturę, cele, oraz instytucje Unii Europejskiej. Poprzez interaktywne metody nauki, uczniowie zdobędą wiedzę na temat historii powstania UE, jej flagi, hymnu, oraz najważniejszych osiągnięć i wyzwań stojących przed Wspólnotą Europejską. Projekt Eurodzień ma za zadanie promować europejskie programy skierowane do szkół: Erasmus+ i eTwinning, ale przede wszystkim jego celem jest zainteresowanie uczniów tematyką europejską oraz upowszechnianie idei jedności, współpracy i tolerancji między narodami Europy.

          • Wykłady Akademickie Dla Uczniów i Nauczycieli!

          • Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Fanianowie jako jedyna szkoła w Gminie Łobżenica uczestniczy w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2030.

            „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2030” to projekt Samorządu Województwa Wielkopolskiego realizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w partnerstwie z Ogólnopolskim Operatorem Oświaty w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.

            W Projekcie zaplanowano różnorodne formy wsparcia, takie jak organizację i realizację szkoleń, udostępnienie materiałów dydaktycznych, poradnictwo prawne i psychologiczne, a od 01.09.2024r. dodatkowe zajęcia dla uczniów, którzy zechcą poszerzyć wiedzę i umiejętności historyczne. Nasi uczniowie będą realizowali podprojekt: "Wielkopolska Encyklopedia Cyfrowa”, który ma wzbudzić zainteresowanie uczniów historią i współczesnością regionu i lokalnego środowiska. W ramach zajęć uczniowie zajmą się odnajdywaniem miejsc, postaci, wydarzeń z ich otoczenia.

            Na dzisiaj tj. 06.05.2024r. zaplanowano wykłady dla:

            - uczniów n/t: "Ameryka Południowa - mekka podróżników" dr Krzysztof Gawrecki.

            - dyrektorów i nauczycieli n/t: "Alternatywne sposoby rozwiązywania konfliktów" prof. UAM Elżbieta Kotkowska.

            Jest to bardzo ciekawy projekt skierowany do uczniów klas IV-VIII i wszystkich nauczycieli szkoły.

            Ogółem w projekcie uczestniczy: 16 320 uczniów i 5 000 nauczycieli z 545 szkół.

          • Konstutucja 3 maja!

          • „Witaj majowa jutrzenko, świeć naszej polskiej krainie. Uczcimy ciebie piosenką, która w całej Polsce słynie”- słowa tego utworu towarzyszyły nam podczas szkolnych obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja. W rocznicę uchwalenia wielkopomnego aktu prawnego Konstytucji 3 Maja, gościliśmy w murach szkoły samego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. On zapoznał uczniów z sytuacją, jaka wówczas była w Rzeczypospolitej. Podkreślił, iż jedynym ratunkiem dla kraju, który chylił się ku upadkowi były reformy. Dlatego podkreślił ważność uchwalonej 3 maja 1791 roku konstytucji, która była pierwszą w Europie, a drugą na świecie po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Niestety euforia z faktu jej wprowadzenia nie trwała długo. W dalszej części zaprosił drużyny uczniów z klas IV-VIII do quizu na temat Konstytucji 3 maja. Nad poprawnością udzielanych odpowiedzi czuwało jury, które ostatecznie wyłoniło najlepszą drużynę – uczniów z klasy czwartej. Król, który cały czas przyglądał się pracy zespołów, na koniec wyraził swoje zadowolenie z wiedzy jaką posiadają młodzi Polacy.

          • 20 lat w Unii Europejskiej!

          • To już minęło 20 lat, jak Polska jest w UE. Od 2010 roku szkoła nasza zrealizowała 5 dużych projektów - 2 projekty Comenius i 3 projekty Erasmus+ oraz wiele projektów eTwinning.

            To czas podróży z uczniami po Europie, tych wirtualnych również.

            A już wkrótce zawitają do naszej szkoły nauczyciele z Grecji. Przyjadą do nas w ramach doskonalenia zawodowego, aby obserwować naszą pracę i doskonalić własną.

            Tak właśnie MY uczcimy tę 20-tą rocznicę Polski w UE.

            Szkoła nasza nie może pochwalić się nowoczesną infrastrukturą, ale może pochwalić się pracą projektową, której w innych szkołach uczniowie nie doświadczyli.

          • Patriotyzm w Naszej Szkole!

          • Dni o których należy pamiętać…

            Przed nami czas trzech świąt majowych: 1 Maja – Święto Pracy, 2 Maja – Święto Flagi i 3 Maja – Święto Konstytucji 3 Maja, które są szczególnie ważne w historii Polski.

          • Międzynarodowy Dzień Książki!

          • 23 kwietnia br. po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Moc książek wzmacnia więzi między ludźmi, poszerza horyzonty i stymuluje naszą kreatywność.

            Dlatego też uczniowie na lekcjach języka polskiego dzielili się swoimi ulubionymi książkami, recenzjami i opowiadaniami. Poznawali ciekawostki na temat książek oraz praw autorskich. Po raz pierwszy w tym dniu bibliotekę szkolną odwiedziła również grupa przedszkolna Biedronek. Dzieci odkrywały tajemnice regałów bibliotecznych i prezentowały samodzielnie wykonane zakładki do książki. Była ty doskonała okazja do tego by eksplorować magiczny świat literatury i rozwijać swoją wyobraźnię.

          • Dzień Ziemi!

          • 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji społeczność szkolna waz z nauczycielami wzięła udział w akcji „Wspólne Sprzątanie Świata”, której celem było odpowiedzialne zadbanie o naszą przestrzeń wokół terenu szkoły. Piękne i czyste otoczenie, powietrze, którym oddychamy i otaczająca nas przestrzeń mają nieocenione znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia.

            Nasi uczniowie są świadomi tego, jak ważna jest ochrona naszej planety, która powinna być czysta i ma służyć przyszłym pokoleniom.

          • Grywalizacja!

          • Czy tabliczka mnożenia w zakresie 100 może być trudna do zapamiętania? Przekonują się o tym uczniowie klasy III. Aby sprostać temu wyzwaniu wykonali na zajęciach edukacyjnych grę Memory (Super pamięć). Codzienne ćwiczenia pozwalają rozwijać ich koncentrację uwagi, cierpliwość i zdrową rywalizację. Umożliwiają również szybsze, pamięciowe opanowanie tego działania.

          • Światowy Dzień Zdrowia!

          • Światowy Dzień Zdrowia to święto obchodzone corocznie w kwietniu, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jego celem jest zwrócenie uwagi na najbardziej istotne problemy w obszarze zdrowia publicznego na świecie.

            Hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia brzmi:

            „Moje zdrowie, moje prawo”.

            Właśnie z tej okazji w dniu 16.04.2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego „Pszczółki” oraz uczniowie klas 2 i 3 oraz 5-8 uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych przeprowadzonych przez Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile. Dziękujemy!

          • Wyjazd edukacyjny do teatru!

          • Teatr „A Czemu” tak opisuje spektakl teatralny pt. „Czerwony Kapturek”: „...Nasza wersja łączy kilka znanych w tej szerokości geograficznej wariantów i przypomina najbardziej znane, Charlesa Perrault, braci Grimm i wykorzystuje w piosenkach wierszowaną bajkę Jana Brzechwy, o tym samym tytule. Zobaczycie Państwo opowieść o odwadze, samodzielności, stawianiu granic i ekologii w zabawnej, dla dużych i małych, widzów odsłonie.”

            Potwierdzamy, tak właśnie było. 11 kwietnia 2024 r. uczniowie klas I-III uczyli się przez przeżywanie. Uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Nakła nad Notecią, by tam w Nakielskim Ośrodku Kultury obejrzeć spektakl. Doświadczyli atmosfery, która panuje podczas przedstawienia teatralnego. Byli wspaniałą widownią. Czerwony Kapturek, mimo że jako utwór znany, tutaj zaskoczył interpretacją.